Výroba - technický postup
 

 

Výrobek s nákladem okolo jedné koruny znamená, že musí být kladen důraz na výrobu ve velkém množství, aby se obchod udržel nad vodou, takže není žádným překvapením, že se musí vyrobit tisíce terčů denně.
Jsou potřeba dvě hlavní složky: náplň, která tvoří hlavní část terče a lepidlo, které jistí, že to drží pohromadě. Smola a vápenec se vypustí do speciální míchací nádrže a drží se na stálé teplotě díky mikročipové technologii. Každé množství je životně důležité pro výrobní proces. Stačí příliš mnoho smoly a terč bude měkký. Příliš mnoho vápence a terč bude tvrdý jako kámen. Odhadnout správný poměr je těžké. Nakonec přesný poměr smoly k vápenci je tajen jako obchodní tajemství.
Složky se v kotli zahřejí na určitou teplotu a roztaví se. Z velkého kotle je hmota přepouštěna do menší nádrže a z tohoto místa je směs dávkována do vodou chlazených forem otáčejících se na lince. Řada kovových hlav vytlačí směs do známého tvaru terče. Desítky horkých holubů kolují po běžícím pásu a pokračují na místo, kde jsou obarveny. Používáme ekologické, vodou ředitelné barvy, které jsou míchány na místě a jsou upraveny tak, aby měl každý terč jasnou barvu, která zakryje tmavé pozadí. Holubi mají záměrně pod váhu, protože prochází pod sprejovou barvou. Na každý terč je naneseno takové množství barvy, aby výsledný produkt vyhovoval známé mezinárodní normě 105 gramů. Teplo z terče spojené s proudícím vzduchem nad každým terčem, se postará o vysušení a zamezí vzájemnému slepení.
Terče jsou baleny v krabicích po 150 kusech. Krabice s holuby jsou uloženy na paletách ve velkém skladu. Každý rok se musí začínat s plným skladem, protože většina požadavků na holuby je cyklická, nejvíce požadavků je během období závodů od března do října. Ze skladu jsou naše výrobky distribuovány pomocí rozsáhlé sítě prodejců po celé Evropě, abychom pokryli požadavky i těch nejmenších střelnic.